Práce s boxy

Vysvětlíme si, k čemu jsou boxy, jak s nimi pracovat a udělat z vašeho webu komplexní celek.

Pomocí boxů můžete udělat svůj web vzájemně propojený a efektivní, a ještě navíc atraktivní. Boxy mohou odkazovat na jinou část webu, kam chcete návštěvníka přitáhnout (nový článek, akční nabídka), nebo motivovat ke kontaktu (Zavolejte nám na číslo ...). Usnadňuje návštěvníkovi stránek přehlednost a orientaci, sami mu pomocí boxů nabízíte, kam by se ještě měl podívat. Čím déle zákazníka udržíte na svých stránkách, tím lépe! :-)

Jak vytvořit box?

Vyberte z nabídky "Vytvořit nový box". Zadejte název boxu (bude se zobrazovat jako jeho nadpis). Nyní můžete vkládat texty, obrázky, odkazy atd. jak jste zvyklí z práce se stránkami. Pouze respektujte, že boxy jsou menší, měly by odkazovat jinam (na články, fotogalerie), nebo podávat stručné info (otevírací doba, telefon, atd.).
Tip: Vytvořte více boxů a teprve poté je umisťujte na stránky. Můžete je tak prohazovat, "hrát si" s nimi a snadno zjistit, který se kam hodí.

b1 b2

V seznamu boxů uvidíte přehled vytvořených boxů, kam jste je umístili, můžete je upravovat či mazat, nebo ho nechat neaktivní pro budoucí použití. Také můžete umisťovat boxy při úpravách stránek - v záložce Boxy.

  b3 

Jak a kam umístit box?

Box umístíte buď přímo v úpravách boxu, záložka Rozmístění boxů (uvidíte také aktuální umístění). Vyberete stránku a pozici umístění. Teď už záleží jen na vaší fantazii, jak si s rozmístěním boxů pohrajete.

b4  b4a

A jak to může vypadat:

b5