Získejte přehled

Projděte si stránky konkurenčních společností i ze zahraničí a získejte tak přehled, kde můžete něco upravit, kde své internetové stránky vylepšit.

Nesnažte se objevit Ameriku. Internet prošel za dobu své existence bouřlivým vývojem, ale dnes již existuje velké množství standardů a doporučení, které by měl každý na svých webových stránkách dodržovat.

Zkoumejte a bádejte

Zkuste se podívat po konkurečních stránkách firem ve svém oboru. A nezůstávejte jen v tuzemsku, zahraničí skýtá skvělé možnosti pro vaši inspiraci. Ani nepotřebujete znát cizí jazyk, internetový překladač vám pomůže s několika potřebnými slovíčky a hurá do googlování. Chovejte se jako běžný zákazník, dejte na první dojem a hodnoťte rychle. Dnešní rychlý internet a velká konkurence k tomu přímo nabádá.

Originalita a nápaditost - to se hodnotí

Hledejte zajímavé nápady, webová stránka nemusí být suchá a nezajímavá, může vašim potenciálním klientům pomoci. I pro vás samotné (a vaše zaměstnance) by měl být web oporou. Přemýšlejte prostě o webu nově, ale přitom se nesnažte porušovat pravidla, pak by se snadno mohlo stát, že se člověk na webu nebude cítit dobře a snadno se ztratí. V takové situaci je velice snadné u prohlížeče stisknout červený křížek a stránku rychle opustit.

Naslouchejte kolegům, známým

Bavte se o myšlence nového webu se svými kolegy, přáteli. Vždy se může objevit nějaký nový nápad. Kolegové by stránky měli dobře znát, spoléhat na ně. Přemýšlejte, co vaši klienti neustále hledají a co by vám pomohlo v zodpovídání neustále se opakujících dotazů

Buďte inovativní.

Autor: Jakub Beneš