Tvorba článků

K čemu je dobrá funkce článků, jak nejlépe využijete jejich potenciál.

K čemu jsou články?

Naše funkce článků jsou praktické pro mnoho použití - aktuality, seznam akcí, představení firemních zaměstnanců, atd. Snadno dodají řád a eleganci. Sami můžete porovnat běžně psanou stránku s přehlednou strukturou článků:

c5 c1  c2 c3 c4

1. vytvoření stránky

Články se umisťují na stránku, takže ji nejdříve musíme založit. Vytvořte např. novinky, zajímavosti, blog. Stránky > Vytvořit novou stránku.

2. aktivace článků

Po založení stránky do textu vložte název stránky (např. Novinky a nastavte jako Nadpis 1) a klikněte na Uložit.
Vpravo najdete tlačítko Zapnout články. Klikněte na ně.

018

Články se aktivovaly, tlačítko se změnilo a přibyl popisek informující o aktivních článcích.

019

 

3. Vytvoření článku

Nový článek vytvoříte kliknutím na tlačítko Vytvořit článek nebo v hlavním menu vyberete Články > Založit nový článek

Můžete se pustit do tvorby článků. Zadejte název a anotaci (perex) - stručný popis, který se bude zobrazovat v seznamu článků (zbytek se zobrazí po prokliku na článek). Zařaďte článek do kategorie (dá se to udělat i později) a můžete pokračovat.

cc2

Pište a vkládejte text do obsahu článku stejně jak jste zvyklí z úprav stránek (pozor na kopírování textu z Wordu). Při zobrazení bude jeho součástí také anotace a nadpis, které jste zadali v předchozím kroku, text který jste vložili do anotace tedy neopakujte.

Pokud chcete upravovat název článku či anotaci, rozklikněte si Základní údaje. Nezapomeňte změny uložit.

cc3

Pro přidání hlavního obrázku ke článku nejdříve nahrajte soubor (nezapomeňte uložit změny v textu), klikněte do pole Hlavní obrázek, poté na miniaturu obrázku. Do pole se načte cesta k obrázku.

cc4

Jestliže chcete článek zařadit do kategorie nyní, stačí při úpravách článku kliknout vpravo na název vybrané kategorie. Článek může být samozřejmě zařazen do více kategorií zaráz, pokud potřebujete.

Pokud máte článek dokončený, a chcete ho zveřejnit, uložte všechny změny, ujistěte se že je zařazen v kategorii, a změňte jeho status na Zapnuto. Kdykoli ho můžete "vypnout" a tak skrýt, kdybyste ho chtěli použít v budoucnu.

cc5 cc6

Tip: Článek si můžete připravit dopředu, jen u data a času publikace nastavte termín, který si přejete (nezapomeňte článek zapnout a zařadit do kategorie). Článek se pak uveřejní automaticky. Můžete také měnit pořadí článků tím, že jim posunete datum zveřejnění.